Skuteczna humanitarna metoda na wyeliminowanie kreta z ogrodu

Skuteczna humanitarna metoda na wyeliminowanie kreta z ogrodu

Kret to małe futrzane zwierzątko, które mimo przyjaznego i miłego wyglądu potrafi przysporzyć nam wiele problemów, szczególnie tych dotyczących wymiaru estetycznego naszego ogrodu. Ze względu na to, że kret bardzo dobrze radzi sobie w ciemności, żyje w ziemi, a kopce buduje jedynie po to aby służyły jako wentylacja podziemnych korytarzy. Co tak przykuwa uwagę kreta i przyciąga go do naszego ogrodu. Jest to owadożerny zwierzak, dlatego wabia go owady występujące w naszym ogródku.

O kretach w ogrodzie

Kret jest zwierzęciem objętym ochroną, także aby pozbyć się go lepiej sięgnąć po domowe skuteczne metody, zamiast truć go środkami chemicznymi. Takie skuteczne metody na krety i inne szkodniki ogrodowe opisał m.in. serwis ogólnotematyczny www.codzienne.pl. Poza tym w sklepach, szczególnie jakimi są sklepy ogrodnicze nie znajdziemy czegoś takiego jak trutki na krety. Są tylko i wyłącznie trutki na gryzonie. Lepiej sięgnąć po takie rozwiązanie jakim jest zasadzenie takich roślin w ogrodzie, które dzięki wydzielającym się olejkom eterycznym skutecznie odstraszą kreta. Rośliny te na pewno upiększą nasz ogród?

Jakie rozwiązania wystraszą tego podziemnego szkodnika?

Będzie to z pewnością czosnek, bazylia, komosa czy też aksamitka. Najlepiej posadzić je w rzędach wzdłuż drogi, na której znajdują się kopce. Są to rośliny, który zawierają silne substancje zapachowe jak olejki eteryczne. W sklepach znajdziemy również naturalne preparaty na pozbycie się kreta. Musimy jednak pamiętać, że ta metoda jest niezwykle pracochłonna a na jej wyniki będziemy musieli niestety poczekać dłużej niż w przypadku repelentów, czyli środkach opartych na trujących substancjach chemicznych.