Interesujące kwiaty do przydomowego ogrodu – 3 przykłady

Interesujące kwiaty do przydomowego ogrodu – 3 przykłady

Odpowiednio urządzony ogród powinien się składać na wiele gatunków ciekawych kwiatów.

Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie estetycznej różnorodności, która przypadnie do gustu najbardziej wybrednym gościom. Przedstawiamy kilka interesujących rodzajów kwiatów do ogrodu.

Azalia

Azalie ogrodowe to niezwykle popularne kwiaty występujące w niezliczonej ilości różnokolorowych odmian. Są to rośliny wrzosowate wymagające gleby o kwaśnym odczynie.

Ze względu na szybki wzrost potrzebują rozległego stanowiska, które nie będzie krępowało ich prawidłowego rozwoju. Poradzą sobie w okolicach drzew o głębokich systemach korzeniowych, na przykład w sąsiedztwie sosen.

Naparstnica

Naparstnica to piękna roślina, która może stanowić główna ozdobę przydomowego ogrodu. Może występować w odmianach z purpurowymi, fioletowymi lub jasnoróżowymi kwiatami o strzelistej budowie. Omawiana roślina preferuje stanowiska wilgotne, ale przepuszczalne.

Poradzi sobie zarówno w pełnym słońcu, jak i w półcieniu. Naparstnice to rośliny dwuletnie, które wymagają wydzielenia sporej ilości przestrzeni. Można ją spotkać w wielu ogrodach zaaranżowanych w stylu angielskim. Świetnie prezentuje się w towarzystwie piwonii, łubinów lub ozdobnego czosnku.

Tutaj więcej o tej atrakcyjniej ozdobie ogrodu: https://magiaogrodow.pl/naparstnice-atrakcyjna-ozdoba-ogrodu/.

Hortensja ogrodowa

Hortensja to roślina rodem z Japonii, która cieszy się duża popularnością w naszym kraju. Wytwarza nieszablonowe wiechy kwiatowe, które stanowią bardzo przyjemny widok.

Co ważne można ją wsadzać pod drzewami, na stanowiskach pół cienistych, co pozwala na urozmaicenie tego rodzaju przestrzeni. Ponadto takie rozwiązanie sprawia, że kwiaty hortensji są chronione przed promieniami słonecznymi oraz intensywnym deszczem.