Dlaczego pomidory w Twoim ogrodzie nie dojrzewają?
Pomidory to warzywo, które można uprawiać w ogrodzie. Występują w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach. Wiele osób lubi uprawiać pomidory, ponieważ można je wykorzystać do gotowania, zamrażania lub do sałatek. Pomidory najlepiej rosną w temperaturach od połowy 20 do 40 stopni Fahrenheita. Jeśli temperatura na zewnątrz jest zbyt wysoka lub zbyt niska, pomidory nie dojrzeją i nie wydadzą dobrych owoców.
A więc pomidory w ogrodzie marnieją – co robić?
Pomidory to rodzaj owoców, które rosną na winorośli. Są obecne w diecie każdego z nas, nawet osób będących na diecie wegańskiej, co widać po jadłospisie dla wegan na stronie www.facepalm.pl. Zazwyczaj mają zieloną, niedojrzałą skórkę, która w miarę dojrzewania może stać się czerwona lub żółta. Gdy pomidory dojrzeją, zaczną się dzielić na pół i spłaszczać. Pomidory należy zbierać, gdy są miękkie, ale nadal zachowują swój kształt; nie czekaj, aż się rozpadną.
Jednym z najczęstszych problemów związanych z tymi roślinami są niedobory pomidorów. Istnieje wiele różnych niedoborów, które mogą wystąpić podczas uprawy pomidorów, ale najczęstsze to niedobory żelaza, cynku i magnezu. Kiedy te braki są obecne, pomidor nie może właściwie wykonywać swojej pracy. Może to powodować, że owoce pomidora będą mniejsze, mają gorzki smak i nie dojrzewają prawidłowo.
Istnieje wiele sposobów sprawdzenia, czy pomidor ma niedobór jednego lub więcej z tych składników odżywczych. Niektóre z najłatwiejszych sposobów sprawdzenia tych niedoborów to pobranie próbki gleby, podanie pomidorowi suplementu mineralnego lub wykonanie testu chemicznego. Jeśli jeden z tych niedociągnięć jest obecny, rozwiązaniem jest naprawienie niedoboru.
Najczęstsze błędy przy uprawie pomidorów
Jednym ze sposobów na zwiększenie szans na wzrost pomidorów i uzyskanie dobrych owoców jest zastosowanie odpowiednich technik uprawy. Przede wszystkim upewnij się, że rośliny pomidora mają wystarczająco dużo cienia i światła słonecznego. Po drugie, pamiętaj o odpowiednim podlewaniu roślin i nawożeniu ich w razie potrzeby. Po trzecie, upewnij się, że owoce zostały zerwane z roślin, zanim zaczną stać się zbyt miękkie lub papkowate. Na koniec upewnij się, że owoce są odpowiednio przechowywane i dojrzewają.